• Újdonságok

• Ünnepélyes tanévnyitó 2021/22

• Köszöntő tanévnyitóra

Kedves igazgató bácsi!

Nagy napra virradtunk e fényes hajnalon
              Iskolások lettümk, s ez oly nagy izgalom!
              Köszöntlek iskolám, sok új pad tábla!
              Légy jó barátunk, vigyázz a sok kis tudásfára.

Fénylik arcunk, szemünk, a szívünk is bátor,
              Hiszen óvodások voltunk, s ma komoly kis diákok!
              Gömbölyú kis felyünk az ABC-re készen,
              Az 1x1-el sem lesz baj, Igazgató úr kérem.

Kérjük minket is fogadjon be népes családjába,
              Hálás kis szívünket fogadja el már ma.
              Ígérjük, jók leszünk, tanulunk, hallgatunk szavára,
              Hogy majd egykor büszke lehessen a sok kis tanítványra!

A köszöntőt Csonka Sára 1.D szavalta.
              Az  üdvözlő éneket az 5.D-ből Heller Hanna, Máhr Emma, Marfushin Hanifah énekelte.
              Az ünnepi műsort Bernáth Andrea tanító néni és Horváth Tamás tanító bácsi készítette.

Az összes fotó elérhető az alábbi linken:

• Az állatok iskolája

• The Animal School by George H. Reavis

Valamikor réges-rég az állatok elhatároztak, hogy valami nagyszerű megoldást kell találniuk az „új kor" sürgető problémáira. Iskolát szerveztek tehát.
              Elfogadták a tantervet, melyben helyet kapott a futás, a mászás, az úszás és a repülés. Az egyszerűség kedvéért minden állat valamennyi tantárgyat felvette.
              A kacsa kitűnően úszott, tulajdonképpen az oktatójánál is jobban, de repülésből épp csak elégségest kapott, a futásban pedig végképp nem remekelt. Mivel ennyire rosszul futott, tanítás után is bent kellett maradnia, sőt, még az úszást is abbahagyatták vele, hogy többet gyakorolhassa a futást. Ez addig ment, míg úszóhártyás lába el nem vásott, s így mar úszásban is csak közepes eredményt tudott elérni. Abban a tanintézetben azonban megfelelőnek tartották a közepest, így hát ez senkit sem zavart, leszámítva a kacsát.
              A nyúl futásban osztályelső lett, de a sok úszáskorrepetalás miatt idegösszeroppanást kapott.
              A mókus mászásban jeleskedett, mígnem a repüléstanár a fa teteje helyett a földröl indította. Ez teljesen letörte, s a túlerőltetés lábizomhúzódást idézett elő nála, így végül mászásból hármast, futásból pedig négyest szerzett.
              A sas nehezen nevelhető fiókának bizonyult. Mászásórán mindenkit a fa tetejére kergetett, viszont ragaszkodott ahhoz, hogy a maga módján jusson fel. Persze, nem győzték dorgálni.
              A tanév végére egy elfajzott angolna szerezte meg a legjobb átlagot, mivel nemcsak rendkívül jól úszott, hanem futni, mászni, sőt repüllni is megtanult egy kicsit, így tantestületi dicséretben  részesült.

A prérikutyák távolmaradtak az iskolától, és az oktatást adó ellen is felléptek, mivel a kormány nem volt hajlandó felvenni a tantervbe az ásást és a kotoréképitést. Egy borznál tanittatták a kölykeiket, később a mormotákkal és hörcsögökkel összefogva sikeres magániskolát alapítottak.

Nos, mi ebből a tanulság?

• Vámbérys tanévnyitó 2019/20

•

Szeretettel várunk mindenkit szeptember 2-án az ünnepélyes tanévnyitóra, melyet 9.00-tól tartunk az iskola udvarán. Ezt követően az 1. osztályfőnöki órák is megtartatnak. Ezen a napon az iskolai étkezde és az iskolai klub még nem üzemel (csak keddtől). Órarend szerinti tanítás szerdától lesz.

• Tanévnyitó

•     Szeptemberben nyit az iskola. Van-e szebb a kezdet szépségénél? Mikor a sportpálya salakján a futók lekuporodnak a startvonalra, s vékonyka füstöt eresztve eldördül az indítópisztoly? Szabad a pálya, s ismeretlen!

Sose fogom elfelejteni az új könyvek, az új tanárok, az új tantárgyak keltette bizonytalan izgalmat. Iskolaév kezdetén csaknem mindig verőfényes volt az idő, afféle „megbízható” szeptemberi ragyogás fogadott.
              Minden érkező gyerek jelentett valami meglepetést. Volt, aki egyetlen nyáron fejjel magasabbra nőtt, volt, aki szerecsenfeketére barnult, s volt, akin éppen az volt a meglepő, hogy semmit se változott. De valami újat mindenki hozott magával: nyári emlékeket, s a viszontlátás örömét.

Pilinszky János: Veni Sancte…(részlet)

Mindenkinek boldog, mosolygós iskolakezdést kívánunk!